Poznaj Viki Gabor

Poznaj Viki Gabor

Viki Gabor – kim jest?

Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 roku. Co trzeba wiedzieć o 12-letniej wokalistce, która podbija Świat? Oto ciekawostki i fakty na temat młodej artystki:

MIEJSCE URODZENIA: Viki to Polka i obecnie Krakowianka, która urodziła się w Niemczech, ale piękne piękne dzieciństwo spędziła w Polsce.

SUKCES W THE VOICE OF KIDS 2: Viki Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids. Już od brawurowego wykonania Roar – Katy Perry podczas Przesłuchań w Ciemno, Viki pokazała niebywałą skalę możliwości wokalnych, jednocześnie podbijając serca wszystkich jurorów i widowni The Voice Kids skromnością i dziewczęcym wdziękiem. Na swoich mentorów wybrała Tomsona i Barona. Łączy ich pozytywna energia.

POCZĄTEK SZKOŁY: Wiktoria Gabor zaczęła edukację w Wielkiej Brytanii – dlatego język angielski zna śpiewająco, co słychać w jej debiutanckim singlu Time oraz eurowizyjnym Superhero.

POCHODZENIE: Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie, muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca.

RODZEŃSTWO: Razem ze starszą o 4 lata siostrą Melisą komponuje utwory i pisze teksty.

ULUBIONE GWIAZDY: Viki Gabor najchętniej słucha: Ariany Grande, Jessie J, Shawna Mendesa, Whitney Houston, Beyonce, a z polskich wykonawców ceni Afromental, Edytę Górniak i Czesława Niemena.

WIELKI PRZYJACIEL VIKI GABOR: Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 kocha zwierzęta i naturę. Jej najlepszym przyjacielem jest Rocky – 4-miesięczny husky (o równie niebieskich oczach, co Viki), którego niedawno przygarnęła do serca.

SUPPORT: Wiktoria była supportem na koncertach zespołu Bars and Melody w Wielkiej Brytanii.

UZNANIE PRODUCENTÓW: Viki Gabor zyskała poparcie wśród wielu producentów. Jej debiutancki singiel Time zremiksował przebojowy zespół Shanguy, trio Melo.Kids oraz polski DJ, który podbija świat – Skytech.

WSPÓŁPRACA Z GWIAZDAMI: Pomimo młodego wieku, Viki Gabor współpracowała w swojej karierze z czołowymi postaciami polskiego rynku muzycznego. Za hit Superhero odpowiada: Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst do utworu Anyone I Want To Be – to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo – oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

EUROWIZYJNY SUKCES: piosenka Superhero ma najwięcej wyświetleń spośród wszystkich propozycji, które biorą udział w wielkim finale.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tNPReli0PuU

 

https://www.youtube.com/watch?v=okG6yNKaS1g